Protože jsem trader. Opční trader. Kdekdo obchoduje s kdečím. Obchoduje se s auty, baráky, kosmetikou, informacemi, dluhy, jablky a hruškami, nábytkem, luxusem, dobytkem i módou, prostě s čímkoliv. Já jsem si vybral unikátní možnost – prodávám a kupuji čas. Je to neuvěřitelné dobrodružství. V každou danou chvíli se mi nabízí jiné možnosti, jak s časem obchodně naložit, mohu jej prodat nebo si ho mohu koupit, ale také se od něj mohu držet dál, to jsou mimořádné možnosti každého opčního obchodníka. Čas běží pořád, neběží jenom od expirace k expiraci, je entitou nezávislou na mé existenci a prostoru, ve kterém se právě nacházím, nemohu jej ani podržet, aby neběžel tak rychle nebo popostrčit aby běžel rychleji, prostě všude kolem mě jenom tak nějak prostě je. Tato všudepřítomnost, neuchopitelnost a nezávislost času jsou záviděníhodné vlastnosti, nikdo jiný je nemá, ale také nikdo jiný je nemůže žádným způsobem nijak ovlivnit nebo s ním disponovat v jeho neprospěch. To činí z opčního obchodování svéráznou a mimořádně pozoruhodnou disciplínu.

   Tento blog vznikl na základě kuriózního impulzu, který vzešel z pozorování facebookového profilu jistého opčního obchodníka, když jeho článek, týkající se nějaké nepodstatné opční strategie, doprovázela diskuze týkající se popisu obchodních začátků diskutujících. Mezi komentáři, shodujících se ve studiu různých specializovaných webů, četbě knih a publikací, účastenství na kurzech a školeních, mě však zaujal jeden z nich, který tvrdil „…že se vše naučil sám, nic nestudoval a na žádném kurzu nebyl…„. Možná měl pravdu, nevím, každopádně mě jeho furiantské prohlášení zaujalo a stalo se nechtěným impulzem pro tvorbu tohoto webu.

     V současné době, kdy opravdu není téměř nic zadarmo, bych chtěl tvorbou tohoto webu zdarma přispět k rozšíření znalostí spojených s opční problematikou, chtěl bych své základní myšlenky a postřehy spojené s opčním obchodováním nebo opční teorií předat na tomto místě každému, kdo o to bude stát. Přestože jsem své různé příspěvky již publikoval také na jiných webových stránkách nebo v různých diskuzních fórech, rozhodl jsem se, že je zkompletuji „do jednoho místa“, kterým by mohl být tento blog, takže všem Dobré Trejdy :c).

Sleduj facebook, napiš e-mail nebo tweet

5 thoughts on “Proč?”

 1. Dobrý dwn,
  za tento počin Vám velmi děkuji, nic lepšího jsem jsem zatím neviděl.
  Ještě jednou velké díky…

 2. Dnes jsem našel tuto studnu info a jako naprostý opční laik jsem plný očekávání..
  po pohádkářích jako p. Podhajský, Nesnídal, Wem atd, jste jako fata morgana..
  Děkuji

 3. Ahoj Jirka,

  prosím Tě, sleduješ nějaké zahraničené weby/blogy pravidelně? ..něco jako ten bloger k inspiraci?

  Díky,
  Roman

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *